(pri nakupu nad 80 EUR)Izdelek je potrebno prevzeti osebno v trgovskem centruIzdelek omogoča le dostavo na dom Izdelki s starostno omejitvijo potrebujejo potrditev starosti ob zaključku naročila.

Z zunanjimi svetili osvetljujemo zunanje dele hiše, vrtov, balkonov, teras in dvorišč.
Predvsem prijetna je osvetlitev v času poletnih večerov, ko so večeri dolgi in topli, družba pa prijetna. Da vas temna noč ne prežene se opremite z ustreznimi svetili. Priporčamo toplo belo svetlobo, ki bo prijetna ter nemoteča za oči.
Tako kot imajo notranja svetila funkcijo osvetlitve prostora, imajo tudi zunanja svetila svoje funkcije. Njihova primarna lastnost je poskrbeti za primerno osvetlitev, ki omogoča varnost pri gibanju okoli hiše.
Osvetljene stavbe manj privabljajo nepridiprave, osvetlitev okolice pa pripomore k orientaciji naših obiskovalcev. Poleg funkcionalnih lastnosti pa seveda ne smemo pozabiti še na estetske lastnosti svetila. Vrtu, dvorišču ali hišni okolici dodajo poseben pečat.
Zunanja svetila so zaradi uporabe na vrtu, hišni okolici izpostavljena številnim vremenskim razmeram (vlaga, dež, sneg, močno sonce, toča, korozija, ipd.), zato morajo biti izdelana kakovostno in proizvedena z ustrezno IP zaščito.
To je mednarodni standard IEC 60529, ki določa stopnjo zaščite, ki jo nudijo električni aparati (kot so svetila) proti vdoru trdnih delcev (kot je prah) in vode. Za zunanjo osvetlitev so najbolj pogoste stopnje zaščite IP44, IP54, IP65 in IP67.
IP44: zaščita pred tujki s premerom večjim od 1 mm in pršenjem vode.
IP54: zaščita pred omejeno količino prahu, ki lahko vdre (ne sme ovirati delovanja) in pršenjem vode.
IP65: popolna zaščita pred prahom in zaščita pred curki vode.
IP67: popolna zaščita pred prahom in zaščita pred kratkotrajno potopitvijo v vodo.
Pri izbiri zunanjih svetil je zato pomembno, da se upošteva stopnja IP zaščite, da se svetila ne poškodujejo zaradi izpostavljenosti vlagi, prahu, dežju, snegu ali drugim zunanjim dejavnikom.
Osvetlitev okolice se razlikuje na dva načina:
želite okolico hiše razsvetliti zaradi boljše vidnosti ali
želite vrt osvetliti zaradi prijetne večerne atmosfere.
Način osvetljevanja je v obeh primerih drugačen. Če želite doseči predvsem boljšo vidljivost, potem v posamezni objekt usmerite močan snop svetlobe. To lahko storite denimo s pomočjo reflektorja. Gre za klasičen način zunanje osvetlitve.
V drugem primeru, ko si želite ustvariti bolj prijetno večerno vzdušje, pa okolico osvetlimo z več manjšimi svetili, ki nimajo intenzivnega vira svetlobe.
Pravilno je, da sledimo arhitekturi samega objekta. Ta določa kako potekajo linije, kje se ustvarja več teme in kako se svetloba širi.
Za to se uporabljajo posebni svetlobni efekti s svetili, ki ustvarjajo nežno in pritajeno svetlobo.
Zvečer in ponoči vrt ni viden v celoti, pač pa opazimo le osvetljeni del. Zato vrta in okolice hiše ne obravnavajte kot en element, ampak ga razdelite na več manjših enot, ki jih tudi kasneje pri osvetlitvi obravnavate posamično kot zanimive dele in lastnosti.
Zagotovo imate na vrtu rastline, drevesa ali drug dekor, za katere bi želeli, da so vidni tudi ponoči. To lahko izgleda naravnost filmsko!
Osvetlite lahko tudi del vrta, v katerem se najraje zadržujete, počivate, obedujete ali potko, ki vodi do tja.
Osvetlitev osredotočite na izbrana mesta vrta. Zaradi zanimivih organskih senc, ki jih ustvarjajo svetila in rastlinje, lahko prostor deluje še lepše in mogočnejše kot podnevi, saj naše oči zaznavajo samo izbrane detajle.
Tako kot v prostoru želimo s pomočjo svetil vzpostaviti poseben in zanimiv ambient, je enako tudi na vrtu in okolici.
Atmosfero boste lahko oblikovali s pomočjo različnih svetil, nekatera odlično učinkujejo tudi čez dan, saj osvetlujejo in "oživijo" kotičke, ki so sicer neopaženi in zasenečeni.
Za razgiban in raznolik vrt izberite pisana svetila, ki vsebujejo barvne sijalke.
Ste bolj za umirjen ambient, kjer boste nabirali energijo po napornem dnevu? V tem primeru uporabite svetila ene barve in manjših jakosti.
Kljub temu, da smo malo zaljubljeni v svetila, vseeno omenjamo, da je potrebno imeti občutek in izbrati ustrezno količino, še bolj pomembno pa, ustrezno moč svetil.
Postopoma začnite z njihovim postavljanjem. Uporabite torej svetlobo šibkejše jakosti, manjše število usmerjenih svetilk.
Počakajte, da pade noč, poglejte kako ambient deluje ponoči in nato popravljajte prvotno postavitev. Pretirana svetloba lahko kaj hitro osvetli še tiste elemente vrta, kateri prvotno niso bili mišljeni.
Priporočljivo je, da vrtna svetila čim bolj skrijete, saj ima ponoči lahko že šibka svetloba močan učinek. Predvsem pozorni bodite na osvetlitev mesta, ki je namenjeno počitku. Nikakor tu ne uporabite ostre direktne svetlobe, ki bi svetila v oči.
Izbor zunanjih svetil je velik. Nekatere so primerne za vgradnjo, druge se pritrdijo na steno ali strop, spet tretje položimo na tla ali jih zapičimo v zemljo.
Na vrtu so vedno zanimivi reflektorji, talne luči in tudi podvodne.
Plavajoče luči bodo ribniku dale poseben pečat, voda pa bo dobila filmski sijaj spa centra ... Za nočno kopanje v domači bazen vgradite svetila za bazen.
Kakšen model svetila boste izbrali, je odvisno od celotne ureditve vrta in stila hiše. Temu prilagodite velikost, materiale in izgled svetila. Izbirate lahko med lesenimi vrtnimi lučmi, klasičnih ali zanimivih oblik.
Za dodatno skrb okolja pa izberite solarne luči, ki bodo energijo nabirale s pomočjo dnevne svetlobe.
Vedno bolj postajajo popularna talna vgradna svetila. Vendar moramo biti pri njihovi uporabi previdni. Namreč vrt je živ element, rastlinje se skozi leto neprestano spreminja, vsako sezono pa lahko postavitve spremenimo.
Zato so od talnih vgradnih svetil nekoliko bolj primerni fleksibilni reflektorji, ki jih lahko obračamo po potrebi glede na element, ki ga želimo poudariti. Naj bo to skalnjak, grmovnica ali markacijska potka.
Večinoma imamo Slovenci na svojih vrtovih še vedno klasična svetila z bučkami, ki svetlobo razpršijo naokoli. Priporočeno je, da izberete svetilo, ki bo svojo svetlobo širilo v določeno smer in na izbrane elemente vrta.
Osnovno vodilo pri izbiri svetil za osvetlitev vrta je dekoracija. Na vrtu v temni noči po navadi ne beremo, zato je svetloba lahko pritajena in ne preveč intenzivna. Nekoliko drugačen tip svetlobe je na primer na dvorišču okoli hišnih vhodnih vrat. Da se ne spotaknemo ob morebitne stopnice, dekoracijo okoli vhoda, da hitro najdemo ključe, preko videofona vidimo kdo je pozvonil, ipd. potrebujemo nekoliko intenzivnejšo svetlobo. A tudi ta ne sme biti tako intenzivna kot jo imate na primer v stanovanju nad jedilno mizo ali na pisalni mizi. Namreč oči se same prilagajajo glede na količino svetlobe, ki jih fotocelice lahko zaznajo. Zato bi nas ob prižigu luči z zelo intenzivno svetlobo verjetno zabolele oči in bi potrebovali nekaj sekund, da se te privadijo na večjo količino svetlobe.
Zato vam priporočamo, da uporabite talno dekorativno osvetlitev z LED žarnico. Prednost tega svetila je tudi majhna poraba stroškov in energije, četudi ta sveti dan in noč.
Ni izdelkov v košarici
Ni izdelkov v košarici
Za izbran trgovski center vam bomo samodejno prikazovali zaloge.
Vaš trenutno izbrani trgovski center je .
Ste že nakupovali v Merkur spletni trgovini?
PrijavaŠe niste nakupovali v Merkur spletni trgovini?
Ustvarite račun in nakupite hitreje.
Ob registraciji si lahko ustvarite tudi kartico MERKUR Zate, s katero si zagotovite dodatne prihranke.
Prikaz zalog je informativne narave. Točen podatek dobite v izbranem trgovskem centru.
Seznam želja se nalaga...
V našem Spletnem centru Merkur vam želimo omogočiti varno ter najboljšo nakupovalno izkušnjo, vendar zato potrebujemo vaše soglasje.
S klikom na gumb "Dovolim vse" se strinjate, da vam z digitalnim sledenjem na podlagi vaših nakupovalnih navad prikazujemo najbolj relevantno ponudbo in izdelke tudi na družbenih omrežjih in preostalih straneh.
Na povezavah merkur.si/piskotki in merkur.si/varstvo-osebnih-podatkov si lahko preberete več o piškotkih, ki jih uporabljamo in o naši politiki zasebnosti.
Brez skrbi, kadarkoli lahko spremenite politiko piškotkov in na ta način sami odločate o vaši zasebnosti.
V našem Spletnem centru Merkur vam želimo omogočiti varno ter najboljšo nakupovalno izkušnjo, vendar zato potrebujemo vaše soglasje.
S klikom na gumb "Dovolim vse" se strinjate, da vam z digitalnim sledenjem na podlagi vaših nakupovalnih navad prikazujemo najbolj relevantno ponudbo in izdelke tudi na družbenih omrežjih in preostalih straneh.
Na povezavah merkur.si/piskotki in merkur.si/varstvo-osebnih-podatkov si lahko preberete več o piškotkih, ki jih uporabljamo in o naši politiki zasebnosti.
Brez skrbi, kadarkoli lahko spremenite politiko piškotkov in na ta način sami odločate o vaši zasebnosti.
Omogočajo normalno delovanje Spletnega centra Merkur in nemoteno uporabniško izkušnjo. Z njihovo pomočjo vam zagotavljamo prikaz osnovnih funkcij kot so veljavnost uporabniškega računa, prikaz slik in opisov izdelkov, prikaz oglasnih pasic …Teh piškotkov ni možno upravljati in za njih ni potrebno pridobiti soglasja.
Omogočajo merjenje obiskanosti Spletnega centra Merkur (obiskanost in statistike posameznih strani, analize gibanja in spletne prodaje...) ter zagotavljajo ustrezen nivo varnosti. Statistike obiskanosti posameznih spletnih strani nam služijo kot povratna informacija pri pripravi naših vsebin in oglaševalskih akcij ter nam nudijo možnost izboljšave uporabniške izkušnje. Analiza obiska naših spletnih strani temelji na obdelavi anonimiziranih podatkov.
Omogočajo prikaz najbolj relevantne ponudbe in izdelkov na podlagi vaših iskanj ter obiska v Spletnem centru Merkur tudi na preostalih straneh in družbenih omrežjih. Z digitalnem sledenjem vam z uporabo različnih spletnih orodij tako lahko prikazujemo personalizirane oglase na podlagi vaših dejanskih zanimanj.