(pri nakupu nad 80 EUR)Izdelek je potrebno prevzeti osebno v trgovskem centru Izdelki s starostno omejitvijo potrebujejo potrditev starosti ob zaključku naročila.
Zaščita zunanjih površin s trakovi
Prenova zunanjih površin zahteva predhodno zaščito vseh konstrukcijskih delov, oken in vrat, kateri morajo pri barvanju ostati nedotaknjeni. Lepilni trakovi uporabljeni na zunanjih površinah so še posebej na udaru, saj morajo kljubovati vsem vremenskim razmeram. Zato so odporni na veter in UV.
Zunanje barve se po navadi nanašajo v debelejših slojih kot notranje barve, te so lahko tudi visoko bazične ali agresivne (silikatne in apnene barve). Tudi temperaturne razlike so večje. Lepilni trakovi za zunanjo uporabo morajo biti bolj odporni na trganje, prav tako morajo biti bolj trpežni v primerjavi z lepilnimi trakovi za uporabo v notranjih prostorih.
Ne priporočamo, da zunaj uporabite enake maskirne trakove, kot bi jih v notranjih prostorih. Že po nekaj urah uporabe sončna svetloba, vremenski vplivi in veter močno spremenijo lastnosti uporabljenih lepilnih trakov za notranje prostore. Lepilo postaja vedno bolj mehko, s tem pa se poveča moč lepljenja. Posledica tega so ostanki lepila ali tudi poškodovane površine.
- Za vsa maskirna dela, kjer bo material uporabljen več kot nekaj ur, uporabite samo izdelke, ki so namenjeni za uporabo na prostem.
- Pred začetkom barvanja okna in ostale elemente ustrezno zaščitite.
- Trganje enostavnih maskirnih trakov.
- Enostavno odstranjevanje ustreznih maskirnih trakov tudi po osmih tednih.
Pred začetkom barvanja okna in ostale elemente ustrezno zaščitite.
Trganje enostavnih maskirnih trakov.
Enostavno odstranjevanje ustreznih maskirnih trakov tudi po osmih tednih.
MASKIRAJE LESA S STARIMI SLOJI
Pri uporabi maskirnih trakov na lesenih površinah je kakovost podlage zelo pomembna. Pred tem je potrebno preveriti trpežnost podlage, ki je lahko zaradi vremenskih vplivov močno zmanjšana.
Značilno je, da:
- barve in laki nanešeni na stare in slabo oprijemljive površine hitro odstopijo
- se na surovem lesu lahko pri odstranjevanju lepilnega traku hitro odstrani tudi lesna vlakna
- se sloji barve, ki niso dobro posušeni, pri odstranjevanju lepilnega traku hitro odstranijo
MASKIRANJE KOVINSKIH POVRŠIN
Neobdelane kovinske površine (baker, cink ali svinec) še pred začetkom potrebujejo posebej dobro zaščito. Kovinske površine se lahko umažejo z barvo in umazanijo, obstaja pa tudi verjetnost kemične reakcije ob stiku s silikatnimi alkalnimi barvami ter ob stiku z malto in ometom, ki vsebujeta apno ali cement.
Pri neustreznemu maskiranju kovinskih površin lahko pride do spremembe barve in ostankov lepljive zmesi na površini.
Ostanki lepljivih zmesi
Težave z ostanki lepilnega traku so večinoma na površinah iz aluminija, kjer so vidne posledice vremenskih vplivov ter na anodiziranem aluminiju slabe kakovosti.
Sprememba barve
Za vse kovine je značilna naravna oksidacija (staranje). Ob maskiranju kovinskih površin je le te najbolje zaščititi pred korozijo. Stranski učinek dolgoročnega maskiranja bo namreč barvna razlika površine med maskiranim in nemaskiranim delom. Sprememba barve na kovinski površini je lahko tudi posledica udora vode med lepilni trak in površino.
Zato priporočamo, da na kovinskih površinah uporabite srednje močan trak za natančno maskiranje zunanjih površin ali pa trak za zaščito površin z odpornostjo na UV.