Katera svetila izbrati za otroško sobo?
Vsak otrok zasluži prostor, ki spodbuja njegovo domišljijo in kreativnost. Prave luči za otroško sobo so med bolj pomembnimi element za ustvarjanje takega prostora.
Ne le, da pravilna osvetlitev zagotavlja funkcionalnost, ampak prispeva k celotni estetiki in počutju. Zato priporočamo izbiro svetil, ki so posebej zasnovana za ustvarjanje varnega ter udobnega okolja za vašega malčka.
Luči v otroški sobi niso le estetske, ampak tudi funkcionalne.
Mali radovedneži preživijo veliko časa v svoji sobi –se igrajo, družijo, učijo in počivajo.
Prava osvetlitev pomaga otroku, da se lažje osredotoči na aktivnosti in se počuti v svojem prostoru bolj varno.
Otroške nočne lučke
Nočne lučke niso le dekorativni dodatek, ampak tudi rešitev za tiste, ki potrebujejo malo svetlobe med spanjem. Izberite lučke, zasnovane posebej za otroško sobo in zagotavljajo prijetno svetlobo, ki ne moti spanca.
Otroška stropna svetila
Stropne luči so osnovni vir osvetlitve v vsaki sobi, tudi otroški. Izbrati je potrebno svetila, ki nudijo dovolj močno svetlobo – ne pa premočno, saj bi ta lahko otroka tudi motila. Prav zato priporočamo uporabo svetil, ki so zasnovana prav za otroške sobe.
Otroške namizne luči
Namizne luči so idealna rešitev za učenje, branje, risanje, igranje ... Izberite svetila, ki so oblikovana tako, da lepo dopolnjujejo obstoječi dekor otroške sobe, hkrati pa zagotavljajo kakovostno osvetlitev za otroške aktivnosti.
Pokukajte v svet španske znamke Dalber, ki ustvarja različne tipe otroških svetil iz najvarnejših in najbolj kakovostnih materialov že od leta 1988.
Kako izbrati pravo svetilko in sijalko za otroško sobo?
LED sijalke
Pri izbiri LED sijalk upoštevajte tudi svetilnost (merjeno v lumnih), saj moč (W) pove, koliko energije žarnica porabi, svetilnost pa, koliko svetlobe proizvede.
Kako izbrati pravo barvno temperaturo svetila?
Barvna temperatura močno vpliva na vzdušje v prostoru. Za otroško sobo priporočamo toplejše tone, ki ustvarjajo prijetno in udobno vzdušje. Meri se v Kelvinih (K) in opisuje, ali je svetloba topla (rumenkasta) ali hladna (modrikasta). Za otroške sobe je pomembno razumeti naslednje:
Topla svetloba (2.700 - 3.300 K): Ta svetloba je bolj sproščujoča, udobna in idealna za sprostitvene dejavnosti, kot so branje ali priprava na spanje. Topli toni lahko pomagajo ustvariti udobno vzdušje v otroški sobi.
Nevtralna svetloba (3.300 - 5.300 K): Ta svetloba je bolj bela in se običajno uporablja v prostorih, kjer je potrebna jasnost, na primer v učilnicah ali delovnih prostorih.
Hladna svetloba (5.300 - 6.500 K+): Svetloba z višjimi vrednostmi Kelvina je bolj modrikasta in lahko pomaga pri koncentraciji, zato je lahko primerna za študijske kotičke.