(pri nakupu nad 80 EUR)Izdelek je potrebno prevzeti osebno v trgovskem centru Izdelki s starostno omejitvijo potrebujejo potrditev starosti ob zaključku naročila.
Kako vzdrževati kuhalno ploščo?
Radi kuhate? Poskrbite za svojo kuhalno ploščo, da boste na njej še dolgo in dobro kuhali. Z rednim čiščenjem boste poskrbeli, da se na plošči ne bo nabirala ali zasušila umazanija, vaša plošča pa bo tako optimalno delovala.
ČIŠČENJE IN VZDRŽEVANJE INDUKCIJSKE KUHALNE PLOŠČE
Indukcijska kuhalna plošča je enostavna za čiščenje, saj kuhalne površine po kuhanju ostanejo hladne. V primerjavi z drugimi vrstami plošč se na indukcijski razlitja ne zasušijo in primejo na površino. Indukcijska plošča sestoji iz steklokeramične površine, zato je postopek čiščenja enak. Hkrati so indukcijske površine še enostavnejše za čiščenje, saj se kuhalna plošča le malo segreje neposredno pod lonci, ostala površina pa ostane hladna. Velikokrat zadostuje, da površino obrišemo s krpo.
ČIŠČENJE IN VZDRŽEVANJE STEKLOKERAMIČNE PLOŠČE
Steklokeramična plošča je najenostavnejša za čiščenje, saj je popolnoma ravna. Ohlajeno površino očistite po vsaki uporabi, da preprečite zasušitev hrane. Za čiščenje uporabite negovalna sredstva, ki ustvarijo film pred umazanijo. Ploščo čistite le, ko je na dotik hladna, pred čiščenjem pa jo izklopite iz napajanja. Priporočamo, da ploščo čistite vsakodnevno, saj boste tako preprečili nabiranje umazanije.
- Ne uporabljajte agresivnih čistilnih sredstev, jeklene volne in čistilnih gobic.
- Manjše madeže odstranite z mehko krpo.
- Močnejše in večje madeže lahko odstranite s posebnimi sredstvi za čiščenje steklokeramičnih površin. Ostanke sredstev temeljito odstranite, da ne poškodujejo grelne površine.
- Vodna madeže lahko odstranite z limoninim sokom ali kisom.
- S strgalom odstranite trdovratno umazanijo in pazite, da ročaj strgala ni v stiku z vročo kuhalno površino.
- Jedi na osnovi sladkorja takoj odstranite s plošče in ne čakajte, da se plošča ohladi, saj se lahko trajno poškoduje.
- Za čiščenje ne uporabljajte pršil za čiščenje ali parnega čistilnika.
Vzdrževalna dela prepustite strokovnjakom, sami pa bodite pozorni na:
- Če odkrijete razpoko na površini, ploščo takoj izključite iz omrežja.
- Plošča se lahko poškoduje, če boste po njej vlekli posodo z ostrimi robovi.
- Ne uporabljajte škropilnih sredstev ali razpršil, saj se površina lahko poškoduje ali nastane požar.
ČIŠČENJE IN VZDRŽEVANJE PLINSKE KUHALNE PLOŠČE
Plinska kuhalna plošča je zaradi svojega delovanja in tehnologije nekoliko zahtevnejša za čiščenje kot indukcijska ali steklokeramična plošča. Gorilnike, mrežo in ploščo lahko čistite s kombinacijo vroče vode in detergenta za pomivanje posode.
- Voda ne sme vstopati v notranje dele naprave, zato po čiščenju posušite vse dele.
- Po čiščenju preverite, ali so vsi deli in pokrovi pravilno nameščeni.
- Čistite odprtine za izhajanje plina in del za vžig očistite z majhno krtačko, saj bo gorilnik deloval le, če bodo deli za vžig čisti.
Redno nadzorujte plinsko napeljavo
Strokovnjaki svetujejo pregled plinske inštalacije vsaka tri leta. Vsaki so priložena navodila, ki opisujejo način priključitve, obdobja med pregledi, dovoljeno segrevanje in življenjsko dobo. Pregled plinskih naprav in čiščenje naj opravi strokovnjak.
- Če uporabljate jeklenko, ob vsaki menjavi zamenjajte gumijasto tesnilo in uporabite objemke na obeh koncih cevi.